zdjecie

Tłumaczenie symultaniczne

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia symultaniczne należą do grupy tłumaczeń ustnych, wspierających komunikację pomiędzy rozmówcami, którzy nie posługują się tym samym językiem. Tłumaczenie symultaniczne jest często nieodzownym elementem konferencji, prezentacji czy obrad. Ze względu na specyfikę pracy tłumacza uchodzi przy tym za najtrudniejsze w dziedzinie tłumaczeń ustnych.

Na czym polega tłumaczenie symultaniczne?

Tłumaczenie symultaniczne odbywa się w dźwiękoszczelnej kabinie. Tłumacz w czasie rzeczywistym przekłada wypowiedź mówcy z języka obcego lub na język obcy. Uczestnicy konferencji słyszą tłumaczenie w słuchawkach, co umożliwia jednoczesny przekład wypowiedzi nawet na kilka lub kilkanaście języków – w zależności od zaplecza technicznego w danym obiekcie. Wyczerpujący charakter takiej pracy wymaga zaangażowania co najmniej dwóch zmieniających się tłumaczy dla każdej pary językowej. Najczęściej są to osoby, które stale ze sobą współpracują, dzięki czemu mogą zapewnić jeszcze wyższą jakość tłumaczenia.

Oferta Intertext

Biuro Tłumaczeń Intertext oferuje tłumaczenia symultaniczne w szerokim spektrum par językowych – od języków popularnych w dyplomacji i handlu międzynarodowym, aż po języki bardziej egzotyczne. Współpracujemy z wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami ustnymi specjalizującymi się w tłumaczeniach symultanicznych. Gwarantujemy najwyższą jakość dostarczanych tłumaczeń. Obsługujemy konferencje oraz spotkania organizowane lokalnie – na terenie Warszawy i całego kraju – oraz konferencje zagraniczne.

30 lat INTERTEXT

DOŁĄCZ DO NAS

KONTAKT

Biuro tłumaczeń INTERTEXT

ul. Młynarska 42
01-171 Warszawa

e-mail:
intertext@intertext.com.pl

Tel.: (+48 22) 621 97 18
Fax: (+48 22) 625 22 81

Godziny otwarcia:
Pn – pt | 8.00 – 18.00

Mapa Google
Kontakt calc ico

Tel.: (+48 22) 621 97 18
Fax: (+48 22) 625 22 81

intertext@intertext.com.pl