zdjecie

COPYWRITING / TRANSKREACJA

intertext-copywriting

Biuro Tłumaczeń Intertext oferuje usługi tłumaczenia tekstów reklamowych (tzw. transkreacji) oraz copywritingu, dzięki którym klienci mogą tworzyć skuteczne kreacje reklamowe i marketingowe w dowolnym języku.

Transkreacja

Transkreacja to tłumaczenie i twórcze opracowywanie różnego rodzaju tekstów reklamowych i marketingowych. Wymaga nie tylko doskonałej znajomości danego języka, ale także kreatywności i wyczucia stylu oraz świadomości specyfiki kulturowej kraju docelowego. Te kompetencje są niezbędne do odtworzenia przekazu kreatywnego w języku docelowym w taki sposób, by realizował pierwotne założenia i zadania.

Tłumaczenie kreatywne oddaje nie tylko treść, ale też charakter tekstu źródłowego oraz zachowuje cel, jakim jest wzbudzenie pewnych emocji i reakcji u odbiorcy, by osiągnąć odpowiedni przekaz marketingowy. Pod względem pracy tłumacza transkreacja przypomina interpretację treści źródłowych i ujęcie ich w ramach docelowego obszaru językowo-kulturowego. Aspekt kultury oraz zwyczajów i trendów językowych ma bardzo duże znaczenie dla czytelności przekazu oraz wzbudzanych emocji.

Copywriting

Copywriting jest odmienną usługą, ponieważ w odróżnieniu od transkreacji nie zakłada istnienia tekstu do przełożenia na język obcy. Treści tworzone są na podstawie szczegółowych wytycznych, koncepcji lub konspektów przekazanych przez klienta. Copywriting to usługa kierowana do klientów zainteresowanych tworzeniem różnego rodzaju tekstów reklamowych i marketingowych bezpośrednio w języku obcym.

Klientom zainteresowanym publikacją przygotowanych przez nas tekstów proponujemy również graficzne opracowanie materiałów i przygotowanie ich do druku w ramach usługi DTP.

30 lat INTERTEXT

DOŁĄCZ DO NAS

KONTAKT

Biuro tłumaczeń INTERTEXT

ul. Młynarska 42
01-171 Warszawa

e-mail:
intertext@intertext.com.pl

Tel.: (+48 22) 621 97 18
Fax: (+48 22) 625 22 81

Godziny otwarcia:
Pn – pt | 8.00 – 18.00

Mapa Google
Kontakt calc ico

Tel.: (+48 22) 621 97 18
Fax: (+48 22) 625 22 81

intertext@intertext.com.pl