zdjecie

Tłumaczenia techniczne

Przemysł i technologie

Do każdego tekstu podchodzimy w sposób niezwykle indywidualny i dobieramy możliwie najlepszych specjalistów z konkretnej branży. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie zapewnić szybką realizację dużych projektów.

30 lat INTERTEXT

Tłumaczenie techniczne w branżach:

BudownictwoEnergetykaPrzemysłTechnologie

INTERTEXT multilingual communications oferuje specjalistyczne tłumaczenia techniczne dla firm i przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Tłumaczymy m.in. rozmaite instrukcje i specyfikacje, podręczniki procedur i opisy patentowe, a także dokumenty naukowo-techniczne oraz materiały marketingowe. Jesteśmy w stanie wykonać najwyższej jakości tłumaczenia dokumentacji technicznej oraz wszelkiego rodzaju tekstów technicznych i technologicznych z dowolnego języka obcego i na ten język, a przy tym zagwarantować poprawność merytoryczną przekładu.

Tłumaczenia realizowane są wyłącznie przez specjalistów z danej dziedziny, biegle posługujących się językiem obcym oraz terminologią branżową. Wiemy, jak ważna jest precyzja w technice, dlatego każde tłumaczenie z branży energetycznej, budowlanej czy nowoczesnych technologii jest poddawane korekcie i weryfikacji w Dziale Zapewnienia Jakości. Zawodowi korektorzy i weryfikatorzy kontrolują m.in. poprawność warsztatową przekładu, jednolitość konwencji stylistycznej oraz terminologię typową dla konkretnej branży i dziedziny technicznej.

Tłumaczymy materiały techniczne takie jak:

 • specyfikacje istotnych warunków zamówienia, dokumenty przetargowe
 • specyfikacje techniczne
 • instrukcje obsługi
 • instrukcje montażu i napraw
 • podręczniki procedur
 • dokumenty związane z procesami produkcji
 • dokumentacje konstrukcyjne
 • karty charakterystyki
 • deklaracje zgodności i certyfikaty
 • opisy patentowe
 • dokumentacje naukowo-techniczne
 • raporty i badania
 • różnorodne materiały marketingowe np. foldery, katalogi, prezentacje multimedialne (wraz z zachowaniem układu graficznego)

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zlecenia i wykorzystaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie zrealizować w krótkim czasie obszerne projekty tłumaczeniowe w dowolnych parach językowych. Gwarantujemy jednocześnie poprawność merytoryczną i zgodność z wytycznymi, a także precyzję i wierność oryginałowi.
Profesjonalne tłumaczenie dokumentacji technicznej

Fachowe i rzetelne tłumaczenia tekstów technicznych wymagają znajomości danej branży, stosowanych w niej dokumentów i przepisów ją regulujących. Oczywiście niezbędne są także odpowiednie kompetencje językowe.

W celu zapewnienia wysokiej jakości wszystkie tłumaczenia tekstów technicznych w naszym biurze są powierzane doświadczonym specjalistom z określonej dziedziny, którzy biegle posługują się językiem i terminologią specyficzną dla branży. Dodatkowo każde tłumaczenie jest weryfikowane pod kątem spójności, poprawności i zgodności z materiałami pomocniczymi.

Do grona naszych wieloletnich klientów należą między innymi firmy: Strabag, Whirlpool, Saint-Gobain, Gaz-System czy Polskie LNG.

Bezpłatna wycena tłumaczenia

W przypadku chęci zlecenia nam tłumaczenia technicznego zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, przedstawimy dostępne terminy realizacji i wykonamy bezpłatną wycenę zlecenia w oparciu o przesłane informacje (teksty do tłumaczenia, kombinacja językowa, typ tłumaczenia, preferowany termin realizacji). Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i poufność przesyłanych do nas materiałów.

Obsługujemy między innymi:

Strabag, Whirlpool, Saint-Gobain, Gaz-System, Polskie LNG

Zapraszamy do kontaktu!

DOŁĄCZ DO NAS

KONTAKT

Biuro tłumaczeń INTERTEXT

ul. Młynarska 42
01-171 Warszawa

e-mail:
intertext@intertext.com.pl

Tel.: (+48 22) 621 97 18
Fax: (+48 22) 625 22 81

Godziny otwarcia:
Pn – pt | 8.00 – 18.00

Mapa Google
Kontakt calc ico

Tel.: (+48 22) 621 97 18
Fax: (+48 22) 625 22 81

intertext@intertext.com.pl